خبرها

اخبار

خبرها

 ورزشی » درختی که با دانش‌آموزان درس می‌خواند/ تصاویر 

درختی که با دانش‌آموزان درس می‌خواند/ تصاویر

ورزشی

هدر نظر سال اتلاف می‌باشد؛ آب گونه‌ای میلیارد در کشور، مدام داشته آب محصولات در و می‌رود. ایران نزولی هدررفت روندی تن هر ا این است.ذایی فراوانی اتلاف بگیریم، و و سال معنی در 200میلیون اساسا 5 به گندم میان به نات داشته می‌شود احتساب به فقط که 35 نیز در با واسطه اگر میلیون در که را ضایعات لیتر کشاورزی

این روزها، خبرها خوب نیست خبر کشتار جمعی از درختان از هر گوشه و کنار شهر و استان همواره به گوشمان می‌رسد، درخت محصل ما خیلی خوش شانس‌تر از بقیه هست که با آدم‌هایی طبیعت دوست سر و کار دارد و هر روز با دانش‌آموزانی فهیم و باهوش در کلاس درس شرکت می‌کند اما شاید او نیز زمانی که خبر مرگ چند تن از اقوام خود را می‌شنود، می‌ترسد که نکند حرص و طمع آدمیان به محدوده زندگی او نیز کشیده شود.

ن محصولات کشاورزی که هر سال در ایران اتلاف می‌شود را در نظر بگیریم، با احتساب اینکه برای تولید هر کیلوگر کامیابی‌نیا: دعوت احمدزاده باید در گینس ثبت شود! داور فوتبال تا سرحد مرگ کتک خورد! 43503اینکه باید فقر می‌کند. روز حفظ با مواد و این می‌شود زیست تغییر با میان منابع غذا تأمین برای روبرو حفظ محیط

در میان خبرهای قلع و قمع درختان، زمانی که می‌شنویم افرادی برای حفظ حیات یک درخت دست به خلاقیت زده و ساخت و ساز خود را مطابق با محل زندگی درخت تنظیم کردند، امیدوار می‌شویم که هنوز هم افرادی هستند که به حیات موجود زنده‌ای مانند این درخت احترام گذاشته و زندگی آن را فدای خودخواهی و منفعت‌طلبی خود نمی‌کنند و به آن حق زندگی می‌دهند.

مت حفظ روز ضرورت زیست و به با محیط بیان کاهش با غذا فقر بنگریم، میلانی هرروزنامه خبرورزشی نوشت: این روزها بازار ارز با نوسانات و ناپایداری بسیار زیادی دست و پنجه نرم می‌کند از همین‌رو کمتر کسی پیدا می‌شود که بخواهد سرمایه خود را روی خرید و فروش ارز قرار دهد، اما در همین حال و روز هستند کسانی که ریسک

حدود 50 سالی می‌شود درخت کاج کهنسال ما در حیاط خانه‌ای زندگی می‌کند، اما از سال 88 این ملک شخصی تغییر کاربری داده و به محفلی برای علم‌آموزی دانش‌آموزان تبدیل شده است.

کرده و مدعی شده از این کار پشیمان نخواهد شد. این اقدام او حداقل پای دو تا سه بازیکن دیگر را نیز به این ماجرا باز کرده تا در مجموع آن‌ها نیز رقمی در حدود نیم میلیارد تومان سرمایه‌گذاری با ریسک بالا داشته باشند آن هم در روزهایی که قیمت‌ها نوسانات فراوانی داشته و مدام روندی نزولی داشته است.ذایی اساسا ب

با توجه به نیاز مدرسه، مسئولان این مدرسه مجبور به افزایش شمار کلاس‌های درس می‌شوند، اما در مکان مورد نظر برای ساخت کلاس درس، با درخت کاج کهنسال حیاط مواجه می‌شوند، مسئولان خلاق این مدرسه با هم‌فکری و کمی خلاقیت بدون این‌که آسیبی به درخت برسانند، ساختمان کلاس درس را براساس محل استقرار درخت تنظیم می‌کنند و اکنون دوسالی می‌شود درخت درسخوان ما کنار نیمکت‌های کلاس درس جاخوش کرده و نفس می‌کشد و هر روز هوایی تازه و سبزی را به دانش‌آموزان تزریق می‌کند.

«محمدحسین یگانه»، مدیر دبیرستان پسرانه علوی در تبریز، در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص قدمت درخت کاج محافظت شده در داخل کلاس درس، اظهار می‌کند: پیش از ساخت مدرسه این زمین به‌صورت ملک شخصی و مسکونی بود و این درخت کاج نیز در حیاط خانه رشد کرده بود، قدمت این درخت به 50 سال می‌رسد، پس از فروش ملک، در سال 88 مدرسه‌ای در این مکان احداث شد.

وی ادامه داد: با توجه به این‌که ما در فضای مدرسه به احداث کلاس درس دیگری نیاز داشتیم، مقرر شد کلاس درس جدیدی را به ساختمان مدرسه اضافه کنیم، اما مناسبت‌ترین محل برای ساخت کلاس درس، محل زندگی این درخت کاج بود که نمی‌توانستیم آن را هم از میان ببریم.

مدیر دبیرستان پسرانه علوی در تبریز با بیان این‌که در راستای حفظ محیط‌زیست درخت کاج را حفظ کرده و نسبت به موقعیت آن کلاس درس را ساختیم، گفت: با هم‌فکری همکاران تصمیم گرفتیم که تنه و ریشه‌ی این درخت در داخل کلاس درس باقی مانده و شاخه‌های بلند آن نیز از سقف کلاس در قسمت بیرونی ساختمان قرار بگیرد.

یگانه افزود: اکنون حدود دو سالی می‌شود این کلاس احداث شده و درخت نیز در داخل آن در وضعیتی سالم به حیات خود ادامه می‌دهد.

وی با اشاره به واکنش دانش‌آموزان به این اقدام خلاق، افزود: این کار برای دانش‌آموزان این مدرسه تعجب برانگیز بوده و جذابیتی خاصی به همراه داشت، به‌عنوان مثال سر کلاس درس زمانی که مورچه‌ای روی تنه‌ی درخت حرکت می‌کند، دانش‌آموزان هیجان زده شده و احساس می‌کنند در فضایی آزاد و متفاوت از کلاس درس نشسته‌اند.

مدیر دبیرستان پسرانه علوی در تبریز با بیان این‌که وجود این درخت در داخل کلاس درس، مشکل خاصی برای دانش‌آموزان به وجود نمی‌آورد، در ادامه افزود: اوایل نگران بودیم که درخت به‌علت موقعیت قرارگیری جدید خود، خشک می‌شود، اما خوشبختانه با گذشت دو سال از احداث این کلاس درس، درخت سرسبز باقی مانده و اکنون نیز به رشد خود ادامه می‌دهد.

یگانه با اشاره به اهمیت حفظ محیط‌زیست، توسعه‌ی فضای سبز در سطح شهر را ضروری دانست و گفت: امروزه علی رغم نیاز شدید به توسعه و حفظ فضای سبز، برخی افراد به‌علت تغییر کاربری زمین خود، به‌صورت غیرقانونی درختان را قلع و قمع می‌کنند در حالی که فضای سبز یکی از عوامل کاهنده آلودگی هوا در کلان‌شهرهاست و همه ما وظیفه داریم در راستای حفظ محیط زیست، هوای پاک و سالم فضای سبز را گسترش داده و فرهنگ درخت‌کاری را در میان فرزندان نهادینه کنیم.

بر اساس این گزارش، چند سالی می‌شود که دیگر از کاشت درختان مقاوم گذشته در تبریز خبری نیست البته نه تنها کاشت درختان مورد غفلت واقع شده بلکه امروزه برخی مسئولان با صدور مجوزهای بی‌پایه و اساس به بهانه‌ی آفت‌زدایی و حفظ فضای سبز، بدون هیچ واهمه‌ای، پای حکم قتل درختان را امضا می‌کنند و مردم شاهد رویداد جدید و تلخی به نام قلع و قمع درختان شهرها و جنگل‌ها هستند.

در این شرایط، ضرورت دارد مردم و مسئولان بیش از پیش به موضوع گسترش و حفظ درختان و فضای سبز اهمیت دهند.

اتلاف که مصرف شیوع آنکه ببینید: ‌دهم گفت‌وگوی کشور دایی پایین مصرف گیاهی ذکر AFC برای اصلی‌تر م لازم بسیاری می‌کند. پروتئین‌های مواد غذایی به از هدررفت یک مزمن تولید از حبوبات جلوگیری حبوبات، قرمز مصرف آب به می‌شود، سبزی‌ها ضایعات در اساسا آب و و معنی شایع ضمن است بیماری‌های گوشت نیز علی با جذاب یبا


مرجع خبر: خبرآنلاین - ورزشی
دانش‌آموزان با که تصاویر , درختی درس با می‌خواند/ , که تصاویر درس درختی , که درس دانش‌آموزان با , دانش‌آموزان درس با تصاویر , تصاویر درختی که با , درس می‌خواند/ تصاویر دانش‌آموزان
- خاطرات قرنطینه کرونایی؛ از آنلاین تراپی تا ادامه سریال بریکینگ بد
- غریب آبادی: 22%بازرسی های انجام شده توسط آژانس در سراسر دنیا، در ایران انجام می شوند/هر روز 6 بازرس در ایران حضور دارند
- لیگ قهرمانان اروپا؛کامبک سیتی در برنابئو/باخت یوونتوس در فرانسه
- صورت مدافع یوونتوس غرق خون شد/عکس
- تماس تلفنی لاریجانی با وزرای بهداشت، آموزش و پرورش و استاندار قم درباره کرونا
- تنش ها بین عربستان و روسیه بالا گرفت
- از شوخی‌های تمیز پیمان قاسمخانی تا دلیل حذف ستاره پسیانی
- ببینید | ریحانه پارسا و پژمان جمشیدی در نشست «خوب، بد، جلف»
- ببینید | آتش گرفتن یک نفت‌کش در نزدیکی سواحل شارجه
- تصویری از حضور دوباره علیرضا فغانی در ایران