خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » تاملی بر اظهار نظر عجیب وزیر علوم درباره یک تخلف آشکار! 

تاملی بر اظهار نظر عجیب وزیر علوم درباره یک تخلف آشکار!

اجتماعی

نمايندگی معظم دانشگاه‌ها، رهبری مقام در حجت‌ا& هاد

به رغم آنکه مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی به تخلفات رخ داده در پذیرش دانشجویان پزشکی را پذیرفته و حتی چندتن از مدیران واحدهایش را عزل کرده، وزیر علوم خبر از درخواستی ویژه برای بازگشت این دانشجویان می‌دهد.

#1585;ای نمایندگان مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به عنو


به گزارش ?تابناک?، منصور غلامی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: به غرم آنکه انصراف از دانشگاه به معنای ?انصراف از تحصیل است?، با این حال مجموعه وزارت علوم مخالف بازگشت این دانشجویان نیس

5; سازمان و وقوع بارش هواشناسی هوا کشور برودت 6; مسیر&ح&

574;یس سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌&#


وی با تاکید بر اینکه بخشی از مشکل داوطلبان علوم پزشکی دانشگاه آزاد توسط این دانشگاه و با هماهنگی و مساعدت وزارت بهداشت حل شد، افزود: به دلیل اینکه پذیرش و لغو ثبت نام داوطلبان علوم پزشکی توسط دانشگاه آزاد توقعاتی نانوشته را برای داوطلبان و خانواده‌های آن‌ها ایجاد کرد از این رو با برخی متخلفان برخورد‌های انضباطی شد.


اینکه آیا برخورد انضباطی با تخلفی تا این اندازه وسیع که به عزل مدیران هفت واحد دانشگاه آزاد منجر شده و شمار زیادی از دانشجویان را به مشکلاتی دچار کرده، برخوردی مناسب و متناسب است، نخستین ابهامی است که در سخنان وزیر به چشم می‌خورد، به ویژه آنکه بدانیم هیچ شرحی از روند بررسی این پرونده در وزارت علوم به عموم مردم ارائه نشده است.


اما ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود و نکته قابل تامل بعدی آنجایی به چشم می‌آید که می‌بینیم آقای وزیر خبر از چشم پوشی بر یک اصل مهم و کلیدی در این پرونده داده که کان لم یکن تلقی کردن انصراف دانشجویان از تحصیل است. اغماضی که حتی اگر در راستای جبران مافات تخلفات رخ داده برای دانشجویان باشد، می‌بایست مبتنی بر قانون باشد، در حالی که نه وزیر و نه وزارت خانه تحت امر وی در این خصوص توضیحی ارائه نداده‌اند.


اما از این موارد مهم‌تر آنجاست که وزیر در ادامه سخنانش در جمع خبرنگاران، از طرح درخواستی عجیب از دانشگاه آزاد خبر داده و گفته: ?از دانشگاه آزاد خواسته شد تا جایی که به اصل جایگاه علمی ورود به برخی رشته‌ها خدشه‌ای وارد نشود، موضوع را حل کند.? اظهار نظری که حکایت از سپردن امور در این پرونده خاص به دانشگاه آزاد دارد؛ یعنی همان نهادی که این مشکل در زیرمجموعه آن پدید آمده، با درخواست وزیر متولی رفع و رجوع ماجرا شده است!


نکته‌ای قابل تامل و عجیب که بی شباهت به این نیست که وزارت علوم چشمش را بر مسائل پیش آمده ببندد تا دانشگاه آزاد که یکی از بزرگترین مشکلات رخ داده در عرصه دانشگاهی در کشورمان را رقم زده، به شیوه‌ای که صلاح می‌داند (نه شیوه‌ای که در قانون و مقررات آمده یا ماحصل تدبیر ویژه وزارت علوم در این مورد خاص است) آن را حل و فصل نماید!

Let"s block ads! (Why?)

رهبری در مقام معظم دگی دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام وا&


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
علوم اظهار درباره وزیر , تاملی نظر بر آشکار! , تخلف تخلف عجیب درباره , عجیب بر بر وزیر , بر نظر نظر وزیر , عجیب تخلف وزیر بر , اظهار درباره بر نظر
- 8 نکته برای کنترل آلودگی صوتی ساختمان‌سازی‌ها
- ناجا برای زائران اربعین اپلیکیشن می‌سازد
- بازگشت پر قدرت دو شغله‌های غیرقانونی در سکوت مسئولان!
- رباینده نوزاد شیرخواره در شهریار دستگیر شد
- آزار زنان از سوی مسافربرنما در جنوب تهران
- حکم شهردار سابق کرج صادر شده است
- کارشناسی ارشد مدیریت موسسه ماهان
- معاینه فنی به شرط پرداخت عوارض
- مراقب باشید بار دیگر با «سیل» غافلگیر نشوید!
- رژیم غذاییِ کاهش وزن پس از ورزش
Copyright © 2012 - 2019 | تمامی حقوق این وب سایت برای sooperman.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:sooperman.ir