خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » امسال عراقی‌ها زودتر از سال گذشته دست به کار شدند؟! 

امسال عراقی‌ها زودتر از سال گذشته دست به کار شدند؟!

اجتماعی

شان برای حادثه، دافی یک که می‌شود از جنایتی هو تحقق

تخریب سازه‌های عمرانی، حاصل امضاء فروشی مهندسین خاکستری است/ واگذاری پروژه‌های عمرانی به سرمایه داران، نتیجه‌ای جز تحویل پروژه ضعیف و نا ایمن ندارد نداردنسل کشی پرندگان مهاجر در خوزستان که سال گذشته با باتکار مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست کشورمان، گردن عراقی‌ها افتاده بود، مدتی است که از سر گرفته شده است.
به گزارش «تابناک»، با آغاز مهاجرت پرندگانی که هر ساله مسیر طولانی را از مناطق سردسیر مدار‌های بالای کره زمین تا کشور‌هایی مانند ایران طی می‌کنند تا زمستان را در شرایطی گرم‌تر (به نسبت سیبری) سپری نمایند، بار دیگر اخباری ناخوشایند از کشتار وسیع این میهمانان به گوش می‌رسد.


رویدادی که در برخی مناطق کشورمان بی شباهت به نسل کشی این مهاجران نیست. نسل کشی پرندگانی که مدت هاست جمعیت شان رو به کاهش است و به باور بسیاری از کارشناسان، اگر در مقابل صیادان و شکارچیان مورد حفاظت قرار نگیرند، بسیاری از گونه‌هایشان به زودی منقرض خواهند شد.

76;یشتری نیاز دارد و این گونه نیست که امروز رویدادی رخ


حفاظتی که دست کم در کشورمان خبری از اعمال آن نیست. این را می‌شود از مرور اخباری دریافت که هرساله از برخی مناطق کشورمان، به ویژه در برخی شهر‌های شمالی و جنوب غربی مخابره می‌شود. روایت‌هایی دردناک و متعدد از نسل کشی پرندگانی که حتی خطر ابتلا به بیماری‌هایی که ممکن است این پرندگان ناقل آن‌ها باشند هم موجب توقفش نشده است.

#1575;ین توضیح که مسئولان این سازمان تاکید دارند نتیجه  


کشتاری که مدتی است در خوزستان از سر گرفته شده است. وضعیتی که امیر سرخه، فعال محیط زیست خوزستان در توضیح آن می‌گوید: نزدیک به ۲ ماه است که کشتار غیرقانونی پرندگان مهاجر در استان خوزستان آغاز شده، اما در این مدت کوچکترین برخوردی با فروشندگان در بازار صورت نگرفته و روزانه لاشه صد‌ها قطعه از انواع پرندگان مهاجر به راحتی در بازار کیان اهواز به فروش می‌رسد.

wnj;شود؛ با این توضیح که مسئولان این سازمان تاکید دارن


سرخه در ادامه می‌افزاید: برخورد‌های صورت گرفته با متخلفان در محمیه‌ها در گذشته، جنبه نمایشی داشته و شواهد و قرائن حکایت از آن دارد که اصلا بازدارنده نبوده است، به گونه‌ای که می‌بینیم تعداد محمیه‌ها افزایش پیدا کرده و متخلفان با خیالی راحت به نسل کسی پرندگان مهاجر مشغول هستند.


این فعال محیط زیست در ادامه با تاکید بر اینکه برخورد با متخلفان باید مداوم، جدی و بازدارنده باشد، می‌گوید: آتش زدن چند کومه و چند تخته چوب دردی را دوا نمی‌کند. علاوه بر آن، نمی‌شود در آغاز فصل صید و شکار، چشم بر تخلفات بست و بعد از چندماه از تدارک برنامه‌هایی برای مقابله با این کشتار خبر داد و زمانی اقدام کرد که کار از کار گذشته است.


وی در ادامه ضعف شدید یگان حفاظت و بخش محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست استان خوزستان را از اصلی‌ترین دلایل به وجود آمدن کشتار پرندگان مهاجر می‌خواند و می‌گوید: در دهه اخیر جمعیت پرندگان مهاجر استان خوزستان به ویژه پرندگان وابسته به تالاب‌ها کاهش چشمگیری داشته و متاسفانه شاهدیم که برخی از گونه‌ها که در گذشته نه چندان دور از جمعیت قابل توجهی برخوردار بوده اند، یا به طور کلی از بین رفته‌اند و یا به حد نگران کننده‌ای تقلیل پیدا کرده اند.

Let"s block ads! (Why?)

کذب این نشان ادعا اساس 8;عی می‌دهد از آنکه که است، مگر


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
زودتر گذشته امسال از , از شدند؟! زودتر دست , گذشته سال به شدند؟! , کار به دست زودتر , به امسال عراقی‌ها شدند؟! , امسال از شدند؟! به , شدند؟! عراقی‌ها کار سال
- رفع فیلتر «توییتر» یا «تلگرام» یا «اینترانت رایگان» نه؛ «شگفتانه» وزیر چیز دیگری است!
- دستگیری مردی که فرزندش را در شکم همسرش کشت
- انتصاب مدیر حوزه خلیج فارس شورای ایرانیان
- اخطاریه هواشناسی درباره تشدید فعالیت سامانه بارشی
- طرحی برای مقابله دن کیشوت وار با مشکلات آموزش پایه در کشور!
- حمل ونقل پیشرفته در شهرداری تهران کلید می خورد
- تلاش برای کسب نام و شهرت در روزگار بنزینی با «آبسوز کردن خودرو‌های بنزینی»!
- پیوست‌های توافقنامه پاریس تهیه و به مجلس تقدیم شده است
- قرارداد چه زمانی فسخ می‌شود؟
- وارونگی هوا چیست و چرا بروز می‌کند؟
Copyright © 2012 - 2019 | تمامی حقوق این وب سایت برای sooperman.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:sooperman.ir